Fénix
Patentované teplo

Uživatel: Přihlášení | Registrace

Měna

AkuNádrže.cz \ Popis nádrží

Popis akumulačních nádrží

Akumulační nádrž je zařízení umístěné v topném okruhu. Jde o statické zařízení, jež především s rozvojem obnovitelných zdrojů prošlo mnohými úpravami pro odlišné systémy. Již z názvu je možné odvodit význam a účel tohoto zařízení. Hlavní přínos akumulační nádrže v systému:

  • akumulace (shromažďování a uchovávání) tepla dodaného různými zdroji a využití zásoby pro vytápění i mimo ohřev
  • nepřerušovaný odběr tepla ze zdroje, což je velmi výhodné pro kotle a krby na tuhá paliva, kdy není nutné snižovat výkon a spalování tedy probíhá optimálně
  • uložením tepla do nádrže se snižuje množství zátopů a dohořívání paliva v kotlích a tím se prodlužuje jejich životnost
  • pro solární systémy a tepelná čerpadla umožňuje využívat nižší teplotu vratné vody a tím zvyšovat jejich účinnost
  • možnost využití verze s vnořeným (plovoucím) zásobníkem TUV, kdy dochází k přímému ohřevu užitkové vody od vody topné.

Význam akumulační nádrže v topných systémech stále roste, to je dáno jejím přínosem pro efektivitu topného systému. Velmi záleží na velikosti a externím zdroji tepla. Aby bylo možné teplo uchovávat po dostatečně dlouhou dobu, je nutné ji tepelně izolovat a omezit její tepelné ztráty. Lze použít, minerální vatu, polyuretanovou pěnu, molitan, kaučukovou izolaci a další materiály. Kvůli rozložení tlaků v nádrži je půdorys akumulační nádrže kruhový a tlak působí na stěny rovnoměrně.

Převzato ze serveru Wikipedie.

Popis jednotlivých typů akumulačních nádob

MAGNAD - akumulační nádrže Magnad jsou nádrže s menším, ale dostatečným počtem vstupů a výstupů uspořádaných v jedné řádě. Objem těchto nádrží je 500-5000 l, průměr akumulačních nádrží je od 600 mm, k dispozici jsou verze bez výměníku, s jedním či dvěma výměníky, které najdou uplatnění např. ohřevem pomocí solárních kolektorů, tepelných čerpadel či jiných zdrojů vytápění. Nádrže mají 2 jímky pro zabudování kontrolních teploměrů. Akumulační nádrž typu MAGNAD lze, za příplatek 2.500,-Kč bez DPH, osadit čistícím otvorem; viz ilustrační foto u výrobku - tuto skutečnost je potřeba uvést do poznámky v objednávce.

KXT - tyto akumulační nádoby mají více vstupů a výstupů s uspořádáním do úhlu 90 °. Více vstupů a výstupů umožňuje napojit více topných zdrojů včetně případného elektrického dohřevu. Objem těchto nádrží je 500-5000 l, průměr akumulačních nádrží je od 650 mm. Nádrže jsou k dispozici jak bez výměníku tak s jedním, či dvěma výměníky, které najdou uplatnění např. ohřevem pomocí solárních kolektorů, tepelných čerpadel či jiných zdrojů vytápění. Nádrže mají 4 jímky pro zabudování kontrolních teploměrů a další 4 venkovní jímky pro přiložení případných teplotních čidel. Jedná se o nejprodávanější typ akumulačních nádrží.

MG - tento typ je shodný s nádržemi KXT, liší se pouze uspořádáním vstupů a výstupů, které jsou u nádrží MG v jedné řadě. K dispozici je tento typ akumulačních nádrží v o objemu od 500 do 5000 l, průměr akumulačních nádrží je od 600 mm.

MT - nádrže s označením MT jsou ideální volbou pro zákazníky, kteří chtějí akumulační nádrž využívat i pro ohřev teplé užitkové vody, a to pomocí buď vloženého smaltovaného, 170 l bojleru, či vloženou nerezovou spirálou. Počet vstupů a výstupů je stejný, jako u typu KXT či MG, uspořádání vstupů a výstupů je do úhlu 90 °, možný je i dohřev el. spirálou provedení s jedním či dvěma výměníky pro napojení dalších zdrojů, např. krbových kamen, tepelného čerpadla či solárních kolektorů. K dispozici jsou tyto nádrže o objemu 500-3000 l, průměr akumulačních nádrží je od 650 mm. Nádrže mají 4 jímky pro zabudování kontrolních teploměrů a další 4 venkovní jímky pro přiložení případných teplotních čidel. Integrovaný bojler či nerezová spirála je vložena do akumulační nádrže pomocí spojovací příruby a je možno ji případně z akumulační nádrže vyjmout.

Kompletní nabídku naleznete v kategorii akumulační nádrže a nádoby.

Izolace akumulačních nádrží

Ke všem druhům akumulačních nádob lze objednat si kvalitní izolaci od českého výrobce. Záruční doba je 5 let od data prodeje. K výrobě jsou použity pouze kvalitní certifikované materiály.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.